Kniha: S mlékem, nebo bez ...

Kamil a Tomáš byli obyčejní kluci, ale toužili po neobyčejném snu. Jednoho dne dali v práci výpověď a založili kavárnu tam, kde to nikdo nečekal. Během jednoho roku si vytvořili stabilní zákaznickou základnu a renomé v celém regionu.

Autor: Kamil Provazník

Můj pradědeček v Neratově před válkou roznášel poštu. Když jsem byl malý, babička mi o kostele vyprávěla a občas jsme tu zavítali v rámci našich letních výletů. S druhým spolumajitelem kavárny Tomášem jsme Neratov navštívili v roce 2014 a doslova nás očaroval. Padlo rozhodnutí a na jaře 2015 jsme opustili jistá pracovní místa a začali jsme budovat malou kavárničku, která se po pár měsících stala slavnou nejen v blízkém okolí. Po 3 letech provozu jsme se rozhodli kavárnu na vrcholu kvality a popularity zavřít a věnovat se jiným projektům. Nadále máme za cíl a baví nás šířit kávovou osvětu, organizujeme zážitkové kurzy kávy.

Co se v knize dozvíte

Jak začít podnikat

V knize popisujeme naši cestu z pohodlného a jistého zaměstnání, přes založení firmy až po otevření kavárny.

Jak překonat překážky a nevzdat se hned na začátku

V knize naleznete různé techniky, jak překonat těžká období a jak je naopak využít ve svůj prospěch.

Jak začít něco nového

Nemusíte hned dávat výpověď ve svém zaměstnání nebo chtít podnikat. Kniha inspiruje i k jednoduchým změnám, které mohou zásadně ovlivnit kvalitu vašeho života.

Zákulisí provozu kavárny

Provoz kavárny není jen o vaření a servírování kávy zákazníkům. Je třeba také navézt zboží, po směně uklidit, udělat marketing, často také podklady pro účetní a mnohem víc. S čím jsme si museli poradit?

Praktické vsuvky jako paralely do našich životů

Kniha nevypráví jen samotný příběh, ale je zejména o myšlenkách a otázkách, které se často v životě bojíme zodpovědět. Na konci každé části následují vsuvky s praktickými otázkami k vyplnění.

Jak otevřít kavárnu/jiný podnik

Na konci knihy naleznete přílohy s checklisty. Při zakládání kavárny nebo jiného podnikatelského konceptu tak už na nic nezapomenete.


  • Za částku 284 Kč (kniha a poštovné) si koupíte jednu jízdenku vlakem Praha - Ostrava
  • v nejlevnější třídě nebo si dáte pět nápojů caffe latte v dobré kavárně.
  • Naproti tomu, kniha "S mlékem, nebo bez" plná kvalitního know-how vám nebo vašim blízkým
  • zůstane už napořád a k ní navíc dostanete ještě 2 bonusy. Poštovné ZDARMA od 2ks a více knihy!
  • Jako dárek ke každé knize získáte přístup do členské sekce, kde si můžete stáhnout a vytisknout checklisty k vyplnění.
  • Dál součástí sekce je i praktický návod, jak uchovávat kávu, aby vydržela čerstvá co nejdéle.

Kdy kniha dorazí do mé schránky?

Knihy odesíláme 1x týdně. Pokud ji neobdržíte do 7 pracovních dní od objednání, určitě napište na info@cafeneratov.cz a my sjednáme nápravu.

Je možné knihu objednat na Slovensko?

Ano, knihu si můžete objednat na Slovensko. Cena knihy pak je 8,99 eur (+poštovné 6 eur). Napadá Vás další otázka? Pište mi na info@cafeneratov.cz

Ještě váháte?
Pošleme vám ukázku kapitol a obsahu z knihy

Zadejte svůj e-mail a my vám pošleme výběr z několika kapitol knihy zdarma ve formátu PDF.

Co o nás a knize říkají

Kniha 'S mlékem, nebo bez' je velmi podařenou publikací, která mnohým může poskytnout podporu a cenné informace nejen při vytváření vlastního podnikání. Nejcennější rady jsou vždy ty, které pramení z vlastních zážitků, a díky autorově analytickému smýšlení, mohou čtenáři podat pomocnou ruku při rozhodování, pokud zrovna stojí na rozcestí. Příběhem protkaný text popisuje úspěchy i selhání vlastního projektu a poskytuje jistý nadhled nad realizací lidských tužeb a idejí. Knihu by si měli přečíst všichni, kteří mají strach z uskutečnění svých snů, neboť právě jim může poskytnout perspektivu, která je mnohdy ukryta pod pláštěm obav.

Martina

Neratov je místo zázraků. Někdo tu kdysi objevil uzdravující pramen, který pak do panenské přírody Orlických hor nalákal poutníky. I proto tu později zase někdo jiný nechal vystavět velkolepý barokní kostel. Když už bylo všeho dobrého až příliš, nastaly horší časy. Jenže před čtvrtstoletím se zázraky do Neratova vrátily. Začala obnova polorozbořeného kostela a vysídlená vesnice byla vzkříšena. Aby toho nebylo málo, nedávno se dva nadšenci rozhodli, že tam založí kavárnu, která si svou kvalitou nijak nezadá s podobnými podniky ve velkých městech. Podařilo se jim to, ale zázrak v tom žádnou roli nehrál. Za jejich úspěchem stála především pracovitost a cílevědomost. Ať je tato kniha dokumentem jejich originálního díla, toho, čeho lze v odlehlé horské vsi dosáhnout.

Lukáš

Nemyslela jsem si, že bych někdy měla zájem číst tuto knihu, protože o kávě a kavárnách nic nevím. Tato kniha je však mnohem víc než knihou o otevření kavárny. Pojednává o osobním příběhu, který přitahuje čtenáře přímo do svého nitra. Je také o velkém snu, který se uskutečnil. Na konci každé kapitoly autor zařazuje vsuvky, v kterých vám dává možnost přemýšlet o vlastních snech a aspiracích, obavách a předsudcích a také o vlastních charakterových vlastnostech. Autor pokládá mnoho otázek, jejichž zodpovězení může být pro každého do života velmi praktické. Při čtení této knihy jsem měla pocit, že se už hodně učím, jen když se snažím odpovědět na ty otázky. Doporučila bych tuto knihu každému, kdo přemýšlí o založení své vlastní kavárny, nebo jakémkoliv podnikání obecně nebo je zvědavý, jaký životní styl tato činnost nese.

Petra Scottvýživová poradkyně a trenérka

(Skoro) všichni už jsme si zažili zaměstnanecký poměr, vystřízlivění ze studentského snu, jak svou profesí změníme svět, otravný stereotyp dospělého pracujícího člověka, pletichy na pracovišti a i léta vyhořelé šéfy. Ale jen někdo jde dál. Najde si svůj sen. A kráčí za ním. Nejí, nespí, šetří, utrácí, cestuje, vzdělává se, zase si šetří, dá výpověď, čelí okolí, nejí, nespí, investuje, nespí, a pak začne podnikat. I když na mě je Kamil místy až příliš korektní a správňácký, prvních padesát stránek jsem spolu s ním úplně žila, úplně dýchala. Knížka je příběhem velké a odhodlané snahy jít si za štěstím, a však s naprosto realisticky kritickým náhledem našeho světa. Je to autobiografie. Je to vtipné. Je to ale i svým způsobem motivační brožurka - pro každého, kdo by chtěl začít podnikat. Pracovat sám na sebe.

Mirka Belhová alias Rosa Mitnikblogerka a autorka kabelek na přání www.rosamitnik.cz

Zmínila bych jako velké pozitivum knihy finanční gramotnost, což pro mě bylo před pár lety velké téma, a kdyby se mi kniha do rukou dostala již dříve, třeba právě na té střední škole nebo na vysoké, bylo by to pro mě veliké plus. Jste OBA pro nás s přítelem velikou inspirací nebát se jít za svým snem (a nemyslím jen tím podnikatelským), držet se svých hodnot, které ve vašem případě jsou vůči okolnímu světu "čisté" (= nejdete přes mrtvoly), dělat vše srdcem, poctivě, a hlavně fungovat jako tým v dobrém i ve zlém. Ještě jednou Vám moc děkujeme, Kamile, za všechny ty řádky a to, co se skrývá za nimi, sepsané a otisknuté do knihy, vážím si toho, a nutí mě každý den více přemýšlet o tom, co v životě doopravdy potřebuji, co je důležité a co ne, být více pokornější, slušnější, ale zároveň znát vlastní hodnotu, nenechat se snižovat, tvrdě pracovat, a vidět podstatné okamžiky života střízlivýma očima = reálně.

Martina Havlíkovázákaznice Café Neratov

Když jsem od Kamila poprvé slyšel, že si chce otevřít s přítelem Tomášem Café Neratov, dost jsem to nečekal, ale už jsme nebyli tolik v kontaktu, Kamil bydlel v Bratislavě, moc jsem nevěděl, držel jsem pusu (výjimečně) a palce. Po přečtení jeho knihy "S mlékem nebo bez" už chápu, že to bylo zase do detailu naplánované (jinak by šance na úspěch byla zřejmě mizivá) a z velké části zcela racionální rozhodnutí. Oba opustili stabilní slušně placená pracovní místa a šli dělat něco úplně nového, něco, co je baví. Kniha je souhrn myšlenek, poznatků, zkušeností podtržených příběhem, najdete tam i cvičeníčka pro vás samotné.

Jiří Helmichproject manager ve společnosti Mews Systems

Dobrý den pane Kamile, na neratovské pouti jsme si koupili vaši knížku, s tím, že bude zajímavé si z ní občas něco přečíst. Dnes jsem ji poprvé otevřela a už jsem ji musela přečíst v jednom kuse až do konce - stejně jako napínavou detektivku. Samozřejmě to bylo hodně tím, ze mi vaše budovaní kavárny vyvolávalo vzpomínky na vlastní podobné úsilí. Mne mile překvapilo číst tak odvážnou a upřímnou věc od mladého člověka. Rozhodně vaše tříleté působení v Neratově vidím jako velký podnikatelský úspěch.

Anna Urbanová

Fakta o knize

0
stránek unikátního know-how
0
prodaných knih a spokojených čtenářů
0
Stran příloh s praktickými checklisty

Darujte nebo kupte si knihu a
nahlédněte spolu se svými blízkými pod pokličku vzniku kavárny na netradičním místě. Nechte se realisticky připravit na svět podnikání nebo se inspirovat třeba jen k menší životní změně, po které už delší dobu toužíte.